2420/​34

Julius Exner (f. København 1825, d. sst. 1910)

Festsangen indøves. Motiv fra Fanø. Sign. J.E. 1894. Olie på lærred. 24×30.

Proveniens: ABR auktion 125, 1960 nr. 322.

Behov for let overfladerensning. Mindre afskalning. Enkelte mindre retoucheringer.

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt