2421/​126

To gyngeheste samt hest på hjul af udskåret og rødmalet træ, ene dekoreret med bemalede blomster og bladværk, alle med hale af hestehår. 20. årh.s begyndelse. H. 59, 67 og 85. L. 58–128. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Naturlige ormehuller og revner i træet.

Eftersyn
Fra i Aarhus
Sælges
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?