2420/​309

Safavid krukke af frittegods, dekoreret i blåt med stiliseret blomstermotiv i kartoucher. Iran. 18. årh. H. 19.

Reparation og kanthak på halsrand. Brændt på den ene side. Glasurafskalninger på den ene side af korpus. Overfladeridser. Afslag på fodrand.

Vur­dering

3.000 DKK

Solgt

Hammerslag

1.500 DKK

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
908995 1.500 DKK