2420/202
Johan Gudmundsen-Holmgreen (f. Rønne 1858, d. København 1912)
Kvinde våger over et lille barn. Sign. Gudmundsen-Holmgreen 1890. Olie på lærred. 47×48.
To mindre retoucheringer i nederste venstre hjørne. Let overfladerensning anbefales.
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt