2420/926
Knud Kyhn (f. Frederiksberg 1880, d. Farum 1969)
Figurgruppe af stentøj modelleret i form af dromedar og abe. Dekoreret med Sung glasur. Sign. monogram KK. Model 20269. Kgl. P. H. 25. L. 34.
Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Afslibninger ved fodrand, med to små hak/afslag antageligt fra frigørelsen fra underlaget eller slibningsprocessen. Brændingsrevne ved fremben. Bund beklædt med filt, hvorfor der ikke garanteres for evt. fejl.
Vurdering
Solgt
Hammerslag
15 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
943846 | ||
825224 | ||
943846 (Autobud) | ||
825224 | ||
943846 (Autobud) | ||
825224 | ||
943846 | ||
99927 | ||
903216 | ||
99927 | ||
903216 | ||
99927 (Autobud) | ||
903216 | ||
99927 | ||
849862 |