2420/​557

Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957)

“Landskab, Mols”. 1943. Sign. Jens Søndergaard 43. Olie på lærred. 85×101.

Dette emne er belagt med kunstnerafgift.

Krakeleringer.

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Solgt

Hammerslag

19.500 DKK

6 bud

Tidspunkt Byder Bud
904829 19.500 DKK
872262 19.000 DKK
904829 18.500 DKK
872262 18.000 DKK
904829 17.500 DKK
853212 17.000 DKK