2420/​805

Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)

Zebra og søpapegøje af bemalet træ. Søpapegøje stemplet Kay Bojesen, Design, Copyright. Zebra ikke stemplet. Udført hos Kay Bojesen. H. hhv. 14,5 og 19. (2)

Brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Afskalinger i bemaling. Søpapegøje med lille afslag på næb. Zebra med aflag på et ben.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Solgt

Hammerslag

3.200 DKK

22 bud

Tidspunkt Byder Bud
959405 (Autobud) 3.200 DKK
210975 3.000 DKK
959405 (Autobud) 2.900 DKK
210975 2.800 DKK
959405 (Autobud) 2.700 DKK
210975 2.600 DKK
959405 (Autobud) 2.500 DKK
801465 2.400 DKK
959405 (Autobud) 2.300 DKK
801465 2.200 DKK
959405 (Autobud) 2.100 DKK
801465 2.000 DKK
959405 (Autobud) 1.950 DKK
801465 1.900 DKK
959405 (Autobud) 1.850 DKK
801465 1.800 DKK
959405 (Autobud) 1.750 DKK
801465 1.700 DKK
959405 (Autobud) 1.650 DKK
801465 1.600 DKK
959405 1.550 DKK
801465 1.500 DKK