2421/260
John Henning, efter (f. 1771, d. 1851)
Gengivelse af Parthenon-frisen. Frise af patineret gips med indskriptioner og numre. 20. årh. Lysmål 35×132.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Talrige krakeleringer. Reparationer.
Eftersyn
I
Aarhus
Sælges
Vurdering