2420/109
Niels Skovgaard (f. København 1858, d. Lyngby 1938)
“Fra Aggersborgs Villa”. Sign. monogram 1891. Olie på lærred. 33×24.
Proveniens: Generalkonsul Johan Hansens samling nr. 1597 (1927).
Udstillet: Den Frie, “Niels Skovgaard Udstillingen”, 1928 nr. 70.
Vurdering
Solgt
Hammerslag
17 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
1144083 | ||
1094807 | ||
1144083 | ||
1094807 | ||
1144083 | ||
1094807 (Autobud) | ||
1144083 | ||
1094807 (Autobud) | ||
1144083 | ||
1094807 | ||
1144083 | ||
1157057 (Autobud) | ||
1144083 | ||
1157057 (Autobud) | ||
1144083 | ||
1157057 | ||
295626 |