2420/​109

Niels Skovgaard (f. København 1858, d. Lyngby 1938)

“Fra Aggersborgs Villa”. Sign. monogram 1891. Olie på lærred. 33×24.

Proveniens: Generalkonsul Johan Hansens samling nr. 1597 (1927).

Udstillet: Den Frie, “Niels Skovgaard Udstillingen”, 1928 nr. 70.

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Solgt

Hammerslag

4.200 DKK

17 bud

Tidspunkt Byder Bud
1144083 4.200 DKK
1094807 4.000 DKK
1144083 3.800 DKK
1094807 3.600 DKK
1144083 3.400 DKK
1094807 (Autobud) 3.200 DKK
1144083 3.000 DKK
1094807 (Autobud) 2.900 DKK
1144083 2.800 DKK
1094807 2.700 DKK
1144083 2.600 DKK
1157057 (Autobud) 2.500 DKK
1144083 2.400 DKK
1157057 (Autobud) 2.300 DKK
1144083 2.200 DKK
1157057 2.100 DKK
295626 2.000 DKK