2420/515
Dansk møbeldesign
Et par overpolstrede lænestole med ben af bejdset bøg, betrukket med lyst bouclé. 1930–40'erne. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Professionelt nybetrukket.
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt