2420/​765

Sigurd Resell (f. Meldal 1920, d. 2010)

“Falcon”. Hvilestol med stel af forkromet stål. Sæde og ryg betrukket med sort, dybthæftet skind. Udført hos Vatne Møbler, Norge.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter, smuds og slitage.

Vur­dering

4.000 DKK

Solgt

Hammerslag

4.400 DKK

17 bud

Tidspunkt Byder Bud
1091700 (Autobud) 4.400 DKK
869654 4.200 DKK
1091700 (Autobud) 4.000 DKK
869654 3.800 DKK
1091700 (Autobud) 3.600 DKK
970848 3.400 DKK
1091700 3.200 DKK
869654 (Autobud) 3.000 DKK
1091700 2.900 DKK
869654 2.700 DKK
970848 2.600 DKK
869654 2.500 DKK
1040182 (Autobud) 2.400 DKK
869654 2.300 DKK
1040182 2.200 DKK
1017480 2.100 DKK
802930 2.000 DKK