2420/​620

Johannes Hofmeister (f. Hjørring 1914, d. sst. 1990)

Landskab i stormvejr. Sign. JH. Olie på plade. 16×25.

Dette emne er belagt med kunstnerafgift.

Intet at bemærke.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Solgt

Hammerslag

2.700 DKK

14 bud

Tidspunkt Byder Bud
1008339 2.700 DKK
929446 2.600 DKK
1008339 (Autobud) 2.500 DKK
929446 2.400 DKK
1008339 2.100 DKK
823958 (Autobud) 2.000 DKK
1008339 1.950 DKK
823958 (Autobud) 1.800 DKK
1008339 1.750 DKK
823958 (Autobud) 1.700 DKK
1008339 1.650 DKK
823958 1.600 DKK
801244 1.550 DKK
823958 1.500 DKK