2420/​916

Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)

“Havdrengen”. Figurgruppe af patineret diskometal i form af dreng og fisk. Stemplet monogram Just A. Dessin 2114. H. 25.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Vur­dering

2.000 DKK

Solgt

Hammerslag

1.100 DKK

3 bud

Tidspunkt Byder Bud
99927 1.100 DKK
942187 1.050 DKK
609897 1.000 DKK