2420/​133

N. P. Rasmussen (f. Odense 1847, d. København 1918)

Opstilling med lyse blomster. Sign. monogram 8/7 1883. Olie på lærred. 38×58. Uindrammet.

Mindre trykmærke fra blændramme. Mindre afskalninger samt enkelte minimale overfladiske ridser. Let overfladerensning anbefales.

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Solgt

Hammerslag

5.000 DKK

19 bud

Tidspunkt Byder Bud
860148 (Autobud) 5.000 DKK
295626 5.000 DKK
860148 (Autobud) 4.600 DKK
295626 4.400 DKK
860148 (Autobud) 4.200 DKK
295626 4.000 DKK
860148 (Autobud) 3.600 DKK
295626 3.400 DKK
860148 (Autobud) 3.200 DKK
295626 3.000 DKK
860148 (Autobud) 2.800 DKK
295626 2.700 DKK
860148 (Autobud) 2.600 DKK
295626 2.500 DKK
860148 (Autobud) 2.400 DKK
295626 2.300 DKK
860148 2.200 DKK
295626 2.100 DKK
860148 2.000 DKK